Przejdź do zamówienia

Jak być FIT w domu ? (w czasie pandemii)

fit, fitness, yoga, masaż, masażer, masażer ręczny, pistolet do masażu, massage gun, pandemia, covid, ćwiczenia, układ limfatyczny

Czy łatwiej być FIT w czasie pandemii? Niby mamy więcej czasu dla siebie, bo dzięki pracy zdalnej nie musimy marnować czasu na dojazdy do pracy i stanie w korkach…

Możemy ten czas wykorzystać na pójście do Fitness Clubu (o ile jest otwarty) albo możemy wybrać pilot i trening z Ewą Chodakowską, Anią Lewandowską lub Kuczajem ewentualnie jogging po okolicy.

Pomimo większej ilości wolnego czasu często brakuje nam jednak motywacji do działania. Po co mam ćwiczyć jeśli nie chodzę do biura? Dla kogo mam o siebie dbać? Mąż/Żona ci sami od 10 lat, a raczej na zmiany się nie zapowiada, to po co? 🤣

Powodów jest kilka:

Po pierwsze nie warto po pandemii wymieniać garderoby na nową, lepiej zainwestować w sprzęt do masażu 🤣

Po drugie lepiej być powodem plotek niż żartów kolegów z pracy.. 🤣 Zdecydowanie lepiej za plecami usłyszeć „ale ona/on dobrze wygląda pewnie ma kochanka” niż „ale ona/on się zaniedbał/a… strasznie przytył/a!”

Po trzecie żeby dobrze się czuć we własnym ciele! Nie mamy wpływu na pandemię i wirusy jednak mamy wpływ na samych siebie i o tym możemy decydować. Nie ma większej satysfakcji niż ociągnięcie zamierzonego celu, nawet tak małego jak ćwiczenia i masaż ciała 3-4 razy w tygodniu.

Ćwiczenia fizyczne wymagają od nas sporo wysiłku fizycznego, wylewamy siódme poty jednak po ukończonej serii ćwiczeń bierzemy głęboki oddech i uśmiechamy się do siebie „Ahh” zrobiłam/em to! Jestem o krok dalej niż byłam/em godzinę temu, jestem bliżej założonego celu, a teraz mogę pozwolić sobie na chwilę relaksu. Nie w postaci batonika! 🤣 (no chyba, że mały kęs, bez sensu było się tyle męczyć). Zamiast słodkości zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może być 15-30 minut masażu całego ciała, który możesz wykonać sam/a za pomocą ręcznego pistoletu do masażu. Możesz „strzelać” do wszystkich obolałych partii ciała bez wyrzutów sumienia, akurat taka forma relaksu nie ma kalorii w przeciwieństwie do batonika 🤣

Dodatkowo masaż może pomóc w utracie wagi. Chodzi o to, że używanie pistoletu do masażu nie powoduje utraty kilogramów bezpośrednio, ale potencjalnie może być czynnikiem ułatwiającym odchudzanie.

Koncepcja, że masaż może pomóc w utracie wagi opiera się na założeniu, że przy użyciu pistoletu do masażu poprawia się przepływ limfy, pomagając w ten sposób usunąć toksyny, kwas mlekowy i inne zanieczyszczenia z organizmu. Czyniąc to, ciało działa bardziej efektywnie, zwiększając metabolizm, a w rezultacie poprawia się zdolność do spalania tłuszczu.

Ma to logiczne uzasadnienie i istnieją badania, które sugerują, że pobudzenie układu limfatycznego pomaga w walce z kilogramami.

Inną kwestią jest to, że używając masażu po treningu, zapobiegniesz powstawaniu bólu mięśni i zakwasów. Dzięki temu będziesz w stanie utrzymać zaplanowaną częstotliwość treningów, co przyspieszy utratę wagi i dojście do zamierzonego celu.

Niewątpliwie utrata wagi wymaga wieloaspektowego podejścia, w tym dobrej diety, ćwiczeń, dużo odpoczynku i prawidłowej regeneracji, ale pistolet do masażu może być ciekawym uzupełnieniem na drodze do utraty wagi.

 

comment 1 komentarz

P
Patrycja calendar_today

Stosowałam kiedyś bańkę chińską aby poprawić przepływ limfy jednak mogłam to używać sama tylko w obszarze ud i pośladków na kark i plecy średnio się nadawało…

Zostaw komentarz

100% Gwarancji

14 dni na wymianę lub zwrot produktu

Szybka dostawa

Darmowa dostawa kurierska w ciągu 72h

4.8/5

Ocena naszych Klientów